Mokslo ir praktikų ekspertų komanda sukūrė 90 akademinių valandų nuotolinio mokymo programas
2021 06 09, 09:24

Įgyvendindamas Projekto tikslus Lietuvos kriminalinės policijos biuras subūrė mokslo ir praktikų ekspertų komandą nuotolinio mokymo modulių programoms parengti.

Kruopštaus analitinio darbo ir nuoseklios metodinės (mokslinės) veiklos pagalba, sukurtos 90 akademinių valandų nuotolinio mokymo programos su interaktyviais pratimais, forumais ir diskusijomis šiose kryptyse:

  • Šešėlinės“ ekonomikos rizikos vertinimo ir neapskaitytų ekonomikos reiškinių tyrimo taktikos sritis;

  • Turto tyrimo taktika užtikrinant sklandų civilinio turto konfiskavimo procedūros įgyvendinimą;

  • Atvirųjų informacijos šaltinių tyrimo taktika bendros kompetencijos kriminalinės policijos pareigūnams.

Mokymų metodologijos rengimo stadijoje Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Mykolo Romerio universitetas atliko kriminalinės policijos pareigūnų, tiriančių nusikaltimus ekonomikai, verslo tvarkai ir finansų sistemai, kvalifikacijos kėlimo renginių apžvalgą. Analizės metu nustatyta, kad mokymų turinys orientuotas į gerąją tyrimų ir teismų praktiką, formalizuotus standartus bei veiklos algoritmus. Policijos vykdomų mokymų apimtis ir nuoseklumas užtikrina aukštą pareigūnų kvalifikacijos kėlimo standartą, todėl Projekto metu parengtos nuotolinio mokymo medžiagos orientuotos į jau esamos mokymo sistemos integralumą.

Projektiniai mokymai nuotolinėje aplinkoje „Moodle“ sudarys sąlygas pareigūnams kelti bazines teorijos žinias darbo vietoje jiems patogiu metu.

Žinios apie ūkio subjektų paskirtį, tikslus, organizacinę struktūrą, buhalterinę apskaitą, mokesčių struktūrą, jų administravimo tvarką ir mokesčių administratoriaus kompetencijas užtikrins aukštą specifinių žinių sklaidą ir padės pasiekti aukštus tyriminius rezultatus profesinių situacijų metu.

Mokymus parengusi darbo grupė tikisi, kad interaktyvus ir lankstus mokymas Lietuvos kriminalinės policijos biuro Kriminalinės žvalgybos mokymo centro nuotolinėje aplinkoje sulauks didelio pareigūnų susidomėjimo.

Peržiūrėti daugiau nuotraukų galite čia.