Mokymai „Šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakų fiksavimas ir paėmimas įvykio vietos apžiūros metu, nusikaltimo vietos rekonstrukcija“, įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos projektą Nr. LT06-4-VRM-TF-001
2021 09 07, 19:20

Šių metų birželio - liepos mėnesiais Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras įgyvendindamas Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos projektą Nr. LT06-4-VRM-TF-001 „Tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kokybės gerinimas Lietuvos policijoje“ surengė dvi 3 dienų mokymų sesijas „Šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakų fiksavimas ir paėmimas įvykio vietos apžiūros metu, nusikaltimo vietos rekonstrukcija“, kuriuose dalyvavo dvidešimt šeši kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojų, atliekančių įvykio vietos tyrimus (apžiūras), iš Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos vyriausiųjų policijos komisariatų. Teorinė dalis buvo dėstoma Šiaulių AVPK Kvalifikacijos kėlimo ir mokymo centre, praktinė dalis - Šiaulių AVPK uždaroje ir Šiaulių rajone esančioje atviroje šaudyklose.

Anot Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininko ir projekto vadovo antrojo padėjėjo (LPKTC daliai) Tomo Butrimo, yra labai džiugu, kad pagaliau išsilaisvinus iš pandeminių gniaužtų tapo įmanoma suorganizuoti pirmąją iš dviejų kontaktinių mokymų sesijų. Pastaraisiais metais praktinių kontaktinių mokymų šia tema nebuvo, tad matome, kad organizuojamos dvi mokymų sesijos bent iš dalies patenkins iškilusį kvalifikacijos kėlimo poreikį kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojams. Šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakų fiksavimo ir paėmimo įvykio vietos apžiūros metu, nusikaltimo vietos rekonstrukcijos mokymai pasižymi tuo, kad net 70 procentų mokymų laiko skiriama praktiniams užsiėmimams, kurių metu mokymų dalyviai įgauna praktinių įgūdžių, kaip įvykio vietos apžiūros metu rasti, fiksuoti, paimti ir supakuoti šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakus ir objektus su jų panaudojimo pėdsakais, nustatyti šaunamojo ginklo panaudojimo aplinkybes.

Mokymų akimirkas galite pasižiūrėti nuotraukų galerijoje ir filmuke.