PROJEKTO VIDURIO RENGINYS – „APSKRITOJO STALO DISKUSIJA“
2022 07 26, 14:29

2022 m. liepos 12 d. Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įvyko 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos ,,Teisingumas ir vidaus reikalai“ projekto ,,Tarpžinybinio bendradrabiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kontrolės gerinimas Lietuvos policijoje“ viešinimo renginys.

,,Apskritojo stalo diskusija“ pavadintas renginys subūrė projekto partnerius – Policijos departamento prie VRM, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro atstovus. Taip pat buvo pakviesti ir dalyvavo šalies apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų bei kitų Lietuvos institucijų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Lietuvos kariuomenės Karo policijos kolegos.

Projekto įgyvendinimo komanda pristatė projekto tikslus, uždavinius bei jų įgyvendinimo pažangą. Nepaisant projekto įgyvendinimo pradžioje planuotą veiklų įgyvendinimo grafiką sujaukusios pandeminės situacijos, atsiradus galimybei vykti į susitikimus užsienyje skubama atsigriebti už prarastą laiką ir sparčiau organizuoti tolimesnes projekto veiklas.

Už pirkimus atsakingi projekto darbuotojai pristatė bei vizualiai pademonstravo projekto lėšomis įsigytas priemones – droną, garso laikmenas, kriminalistinių tyrimų įrangą bei kt.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro atstovo pristatymas dėl projekto lėšomis organizuotų mokymų praktinio įvykio vietos šaudymo pėdsakų tyrimo srityje sulaukė ypatingo pareigūnų susidomėjimo bei inicijavo diskusijas dėl pažangių tyrimo metodų taikymo policijoje.

Ši Apskritojo stalo diskusija ne tik suteikė progą plačiau pristatyti projektą bei jo rezultatus, bet ir tapo erdve artimiau pabendrauti bei pasidalinti patirtimi ir kylančiais iššūkiais policijos bei kitų institucijų kolegoms.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia.