Vilniuje susitiko Šiaurės ir Baltijos regiono valstybių kriminalinės policijos vadovai
2022 10 03, 11:02

2022 m. rugsėjo 15-16 d. Vilniuje vyko 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos ,,Teisingumas ir vidaus reikalai“ projekto ,,Tarpžinybinio bendradrabiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kontrolės gerinimas Lietuvos policijoje“ viešinimo renginys – Baltijos ir Šiaurės regiono šalių kriminalinės policijos vadovų ir atstovų konferencija. Renginyje dalyvavo Norvegijos, Suomijos, Estijos, Lenkijos, ir Latvijos kriminalinės policijos vadovai ir kiti aukšto rango pareigūnai kartu su Policijos departamento prie VRM, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro vadovais.

Konferencijoje buvo pristatyti projekto tikslai, užsibrėžti uždaviniai, pasidžiaugta jų įgyvendinimo pažanga bei rezultatais. Postūmiu konferencijai ir drauge viena pagrindinių diskusijų temų neišvengiamai tapo Ukrainoje vykstančio karo įtaka regiono saugumui organizuoto nusikalstamumo kontekste. Šalys dalinosi įžvalgomis ir trumpo, vidutinio bei ilgojo laikotarpio poveikio grėsmių vertinimu, nusikalstamumo situacijos regione prognozėmis, aptarė galimus bendrus veiksmus ir atsaką į šias grėsmes, atsižvelgiant į vykstančius geopolitinius, ekonominius ir socialinius pokyčius.

Projekto konferencija ne tik suteikė progą plačiau pristatyti projektą bei jo rezultatus, bet ir tapo erdve Šiaurės ir Baltijos regiono valstybių kriminalinės policijos vadovams artimiau pabendrauti bei pasidalinti patirtimi ir kylančiais iššūkiais.

Konferencija organizuota Norvegijos finansinio mechanizmo programos ,,Teisingumas ir vidaus reikalai“ projekto ,,Tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kontrolės gerinimas Lietuvos policijoje“ projekto rėmuose ir finansuojama šio projekto lėšomis. Projekto tikslas – sustiprinti Lietuvos ir Norvegijos policijos gebėjimus ir tarptautinį bendradarbiavimą, pasidalijant gerąja patirtimi kovojant su nusikalstamumu bei stiprinti Lietuvos policijos gebėjimus užkardyti, atskleisti ir tirti nusikaltimus, diegiant pažangias technologijas bei organizuojant mokymus.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia.