2022 m. rugsėjo 6-9 d. teisėsaugos atstovai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje bylomis, dalyvavo antrosiose projekto „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“ dirbtuvėse, vykstančiose Trakų rajone. Jų metu susirinkę lektoriai bei dalyviai kartu sprendė itin svarbų klausimą – ar tinkamai atsakome į visus baudžiamojo proceso dalyvių poreikius?
Dirbtuvių metu ne tik buvo gilinamasi į teisėsaugos sistemoje kylančius iššūkius, taikomus tyrimo metodus, bet taip pat nagrinėjami teisingumo grandinės atstovų bei baudžiamojo procesų dalyvių vaidmenys ir lūkesčiai. Patirtimi dalinosi svečiai iš Norvegijos – projekto koordinatorė, Stovnerio policijos nuovados viršininkė Renate Saetre, Oslo policijos Teismo ekspertizės ir ekspertinių tyrimų departamento specialistai Rune Engevik ir Anders Hjelle, Smurto artimoje aplinkoje ir seksualinių nusikaltimų tyrimų skyriaus prokurorė Oda Karterud bei nepilnamečių apklausų ekspertės Angela Claire Wermuth ir Rakel Kristina Hauge. Prie dirbtuvių įgyvendinimo taip pat prisidėjo Mykolo Romerio universiteto dėstytojai Aleksandr Segal, prof. dr. Regina Valutytė, dr. Marina Gušauskienė, dr. Dovilė Murauskienė, kurie renginio metu pristatė tyrimą, analizuojantį smurto artimoje aplinkoje ir lyties pagrindu įvykdytų nusikaltimų ypatumus bei tendencijas.
Pagrindinis projekto dirbtuvių tikslas – ne tik tobulinti žinias ir perimti užsienio šalių gerąją patirtį dirbant su smurto artimoje aplinkoje bylomis, bet ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis – Norvegijos ekspertų teigimu, tik mokydamiesi vieni iš kitų ir dalindamiesi savo įgūdžiais galėsime surasti naujų ir efektyvių būdų, kaip tirti smurto artimoje aplinkoje bylas ir padėti asmenims, kuriuos paveikė ši plačiai paplitusi problema.
Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia.