Šių metų rugsėjo 6 – 8 ir 13 – 15 dienomis Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras įgyvendindamas Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos projektą Nr. LT06-4-VRM-TF-001 „Tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kokybės gerinimas Lietuvos policijoje“ surengė dvi 3 dienų mokymų sesijas „Eismo (nusikalstamos veikos) įvykio vietos aerofotografinis fiksavimas: pėdsakų (objektų) identifikavimas, unifikuotas žymėjimas bei bepiločių orlaivių aerofotografavimo misijų planavimas ir atlikimas“, kuriose dalyvavo dvidešimt šeši Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus vyriausiųjų policijos komisariatų kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojai, atliekantys įvykio vietų tyrimus (apžiūras) ir turintys bepiločių orlaivių pilotavimo patirties. Mokymų teorinės ir praktinės dalies įgyvendinimui buvo naudojamasi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kvalifikacijos kėlimo ir mokymų centro bei Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodromo infrastruktūra.
Tai pirmieji tiksliniai kriminalistinių tyrimų padalinių bepiločių orlaivių panaudojimo mokymai, kurie buvo orientuoti ne į bepiločių orlaivių valdymo bazinių įgūdžių tobulinimą, o į eismo įvykių (nusikalstamų veikų) vietų ir jose rastų pėdsakų (objektų) sisteminį vertinimą bei vieningą žymėjimą trumpalaikiais aerozoliniais dažais ir net tamsiu paros metu tinkamais dirbti įvykio vietos pėdsakų žymekliais, bei fotogramtrinių misijų planavimą ir praktinį atlikimą, atsižvelgiant į urbanistinės infrastruktūros, augmenijos, gyvūnijos ir kt. ypatumus.
Galima pasidžiaugti, kad mokymuose tamsiu paros metu vykdytos fotogrametrinių misijų planavimo ir atlikimo pratybos bei pritaikyti bepiločių orlaivių konfigūravimo programiniai sprendimai sudaro prielaidas sukurti vieningą bepiločių orlaivių naktinių misijų planavimo ir atlikimo algoritmą Lietuvos policijoje.
Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininko Sauliaus Gago nuomone – investicijos į kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojų mokymus, susijusius su bepiločių orlaivių panaudojimu, suponuoja neabejotiną Lietuvos policijos lyderystę Baltijos valstybių kontekste.
Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia.