Naujienos
2023 03 14, 11:02
Susitikimas su Šv. Mortos grupės atstovais

Š. m. vasario 28 d. – kovo 1 d. Vilniuje vyko Policijos departamento kartu su Šventosios Mortos grupe organizuota konferencija „Suvienytos pajėgos kovojant su prekyba žmonėmis“ (angl. Uniting Forces against Human Trafficking). Konferencijos metu policijos atstovai su Šv. Mortos grupės atstovais taip pat aptarė smurto artimoje aplinkoje problematiką, diskutavo dėl naujų problemos sprendimo būdų bei stiprino tarpinsitucini bendradarbiavimą. Susitikime dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Šv.

2022 12 16, 10:22
Vadovavimas ir strategijų derinimas kovojant su smurtu šeimoje ir lyties pagrindu

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendina Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų 2014–2021 m. programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. LT06-3-VRM-TF-001 „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“, kurio pagrindu Lietuvoje įvyko dvejos dirbtuvės, o dabar pirmosios Norvegijoje.

2022 10 04, 08:40
Lietuvos policijos bendruomenės pareigūnai tęsia susitikimus su bendruomenės atstovais

Lietuvos policijos bendruomenės pareigūnai šių metų birželio-rugpjūčio mėnesiniais susitiko su Vilkaviškio, Jurbarko, Rokiškio, Alytaus bendruomenėmis, kurių metu diskutavo ir analizavo įvairias situacijas, kaip turėtų elgtis bendruomenės nariai, kad jų aplinkoje neliktų vietos smurtui artimoje aplinkoje.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia.

2022 10 03, 15:11
Darbo kokybės gerinimas ir teisingumo grandinės kompetencijos didinimas siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir smurto dėl lyties aukas

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) įgyvendino projekto Nr. LT06-3-VRM-TF-001 „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“ (toliau – Projektas) lėšomis dalinai finansuojamą nešiojamų vaizdo registratorių (kūno kamerų) sistemos pirkimą, pasirašė viešojo pirkimo pardavimo sutartį dėl nešiojamųjų vaizdo registratorių (kūno kamerų) sistemos, kuri skirta didelės apimties vaizdo apdorojimo procesams vykdyti.

2022 10 03, 15:01
Rizikos valdymo informacinė sistema (RVIS)

Rizikos valdymo informacinė sistema (RVIS), kuriama pagal projekto „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“ 2.1.1 rodiklį „Sukurta rizikos valdymo informacinė sistema“. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos lėšomis (projekto Nr. LT06-3-VRM-TF-001). Projekto tikslas efektyviai valdyti smurtaujančių asmenų riziką ir sistemingai dirbti su jais, taip mažinti pasikartojančio smurto tikimybę.

2022 09 15, 09:00
Antrosios dirbtuvės smurto artimoje aplinkoje tema: 2022 m. rugsėjo 6-9 d. Trakų raj.

2022 m. rugsėjo 6-9 d. teisėsaugos atstovai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje bylomis, dalyvavo antrosiose projekto „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“ dirbtuvėse, vykstančiose Trakų rajone. Jų metu susirinkę lektoriai bei dalyviai kartu sprendė itin svarbų klausimą – ar tinkamai atsakome į visus baudžiamojo proceso dalyvių poreikius?

2022 07 04, 10:38
Smurtas artimoje aplinkoje yra arčiau nei tu manai

Peržiūrėti interaktyvius filmukus tema "Smurtas artimoje aplinkoje yra arčiau nei tu manai" galite čia.

2022 06 07, 10:54
Tarpinstituciniai ir bendruomenių susitikimai

Lietuvos policijos bendruomenės pareigūnai toliau organizuoja susitikimus su bendruomenėmis, kurių metu diskutuojama ir analizuojamos įvairios situacijos apie tai, kaip turėtų elgtis bendruomenės nariai, kad jų aplinkoje neliktų vietos smurtui artimoje aplinkoje.

Taip pat organizuojami tarpinstituciniai susitikimai, kurių  tikslas  tobulinti šioje srityje dirbančių darbuotojų profesinę kompetenciją, didinant pagalbos prieinamumą bei kokybę nukentėjusiems nuo smurto, bei stiprinti bendradarbiavimą smurto artimoje aplinkoje klausimais.

2022 05 16, 09:57
Pirmosios dirbtuvės Lietuvoje

Įvadas

2022 m. balandžio 26–28 d. Birštone įvyko pirmasis projekto nacionalinių ir tarptautinių partnerių iš Norvegijos susitikimas.

2022 04 27, 12:02
Specializuotos dirbtuvės smurto artimoje aplinkoje tema Lietuvoje

Š. m. balandžio 26-29 d. vyko specializuotos dirbtuvės smurto artimoje aplinkoje tema Lietuvoje. Dirbtuvių metu policijos pareigūnai, kartu su Generalinės prokuratūros, Nacionalinės teismų administracijos atstovais ir Oslo policijos atstovais nagrinėjo smurto artimoje aplinkoje atvejus bei dalinosi patirtimi darbo praktika.
Dirbtuvių dalyviai turėjo galimybę klausytis pranešėjų ir Norvegijos ir JK bei diskutuoti šiomis temomis:

2022 04 14, 08:00
Susitikimai su bendruomenėmis

Įgyvendinant „Teisingumo grandinės darbo kokybės gerinimas ir kompetencijų stiprinimas, siekiant apsaugoti smurto šeimoje ir dėl lyties aukas“ projektą policijos bendruomenės pareigūnai visoje Lietuvoje organizuoja susitikimus su bendruomenėmis, kurių tikslas - didinti visuomenės narių sąmoningumą bei griauti nusistovėjusius smurto artimoje aplinkoje stereotipus, mažinant visuomenės toleranciją smurtui artimoje aplinkoje.

2022 04 14, 08:00
Susitikimai su Moterų informacijos centro ir Vaikų patyrusių seksualinę prievartą pagalbos centro atstovais

Š. m. vasario 24-25 d. Vilniuje vyko projekto susitikimas su Norvegijos partneriais iš Oslo policijos: Renate Sætre (projekto koordinatorė), Morten Magnem (vyriausiasis patarėjas), Astri Johanne Holm (Ikiteisminio tyrimo Smurto artimoje aplinkoje bylių departamento vadovė).

2021 05 01, 10:15
Nuotolinis renginys „Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje: Lietuvos ir Norvegijos patirtis“

Generalinė prokuratūra 2021 m. gegužės 19 d. nuo 9.00 val. organizuoja nuotolinį projekto atidarymo renginį tema Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje: Lietuvos ir Norvegijos patirtis.

Registracijos nuoroda